Świece

Wosk pszczeli wydzielają pszczoły robotnice za pomocą gruczołów woskowych. Jest „wypacany” przez pszczoły dzięki spożywaniu dużej ilości miodu i pyłku.

Wosk znalazł zastosowanie w leczeniu kataru siennego, szeregu chorób skóry, wrzodów, czyraków, skaleczeń, ran, artretyzmu, dny, schorzeń reumatycznych, również jako środek ochronny skóry. Wosk powszechnie stosuje się w kosmetyce jako składnik kremów, maści, szminek itp. oraz w wielu gałęziach przemysłu.

Warto jednak wiedzieć, że płonąca świeca woskowa to nie tylko źródło światła, lecz również cenny środek o właściwościach leczniczych.

Płonąca świeca woskowa:

  • likwiduje szkodliwe zapachy naturalne i sztuczne, w tym zapach dymu tytoniowego, odświeża powietrze, nasyca je przyjemnym miodowym aromatem
  • korzystnie ujemnie jonizuje powietrze, co bardzo pozytwnie wpływa na samopoczucie, koncentrację, działa uspokajająco, wycisza
  • likwiduje bądź zmniejsza szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego monitorów, telewizorów, kuchenek i innych urządeń elektrycznych
  • neutralizuje szkodliwe dla organizmu promieniowanie podziemnych żył wodnych

Stosowanie:
Zaleca się codziennie palić świecę woskową w pomieszczeniach w których mieszkamy bądź pracujemy. Po uprzednim dokładnym wywietrzeniu, zapalamy świecę na 10-20 minut. W pracy uzyskujemy lepsze samopoczucie, świeżość umysłu, w domu szczególnie poleca się palić woskową świecę przed spaniem. Poprawia to nasz sen.

Palenie świec woskowych szczególnie jest zalecane osobom cierpiącym na różne schorzenia układu oddechowego. Takie odświeżenie powietrza ułatwia oddychanie, poprawia samopoczucie chorym.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress