wczytywanie

Historia pasieki rozpoczęła się w 1979, kiedy to mój tata otrzymał od dziadka pierwszy rój pszczeli. Początki były trudne , ale im głębiej zaglądał w pszczele tajemnice tym bardziej zaczęło go to wciągać. Zafascynowany życiem pszczół założył własne gospodarstwo, w skład którego pod koniec lat 80 wchodziło 40 rodzin.

Zamiłowanie do pszczół odziedziczyłem po swoich przodkach wychowywany od dziecka przy pszczołach, w atmosferze miłości do przyrody i jej wytworów. Mając kilka lat pomagałem już ojcu w pracy w gospodarstwie, z roku na rok przejmując coraz więcej obowiązków związanych z hodowlą pszczół. W miarę upływu czasu zdobywałem wiedze i doświadczenie, co zaowocowało zarówno powiększeniem pasieki, jak i wyspecjalizowaniem się w pozyskiwaniu poszczególnych odmian miodów.

Wspólnie z ojcem, stworzyłem rodzinne gospodarstwo pasieczne ,,MIŚ” , łączące powiew młodości i energii z wiedzą i doświadczeniem trzech pokoleń. W 2012 roku zdałem egzamin państwowy i zdobyłem tytuł „Mistrza Pszczelarskiego”.

Na chwile obecną pasieka liczy 250 rodzin pszczelich prowadzonych w ulach wielkopolskich. W skład gospodarstwa pasiecznego wchodzi nowo wybudowana, posiadająca łączną powierzchnie około 100 m2 pracownia pszczelarska. Prowadzona przez nas gospodarka pasieczna opiera się głównie na pasiekach stacjonarnych, lecz dzięki urozmaiconej bazie pożytkowej i odpowiedniej lokalizacji możemy pozyskiwać kilka odmian miodów.

 

Zbiór miodu Zbiór miodu Zbiór miodu Nasze pasieki

W ramach PROW na lata 2014-2020 otrzymaliśmy wsparcie na zakup maszyn i urządzeń udzielone przez ARiMR.

Array

Zapraszamy

Gospodarstwo Pasieczne MIŚ

mgr Jan Kołacz - Mistrz Pszczelarski

Obłazy Ryterskie 4, 33-343 Rytro
500 458 314
604 182 221
kontakt@miody-mis.pl

do_gory