Agroturystyka

Gospodarstwo znajduje się w malowniczym górskim terenie w Obłazach Ryterskich, gminie Rytro.

Rytro jest gminą turystyczno-wypoczynkową, o czym zdecydowało jej położenie pomiędzy pasmami Jaworzyny Krynickiej od wschodu i Radziejowej od zachodu. Położona wśród przepięknych gór jest wspaniałym terenem rozwijania pieszej turystyki górskiej. Obszar jej przecina wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych.

Znakomite warunki z mają także amatorzy kolarstwa górskiego. Najbardziej wytrawnym poleca się ponad dziesięciokilometrową znakowaną trasę z Rytra, doliną Małej Roztoki na Fugasówkę i przełęcz Żłóbki. Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest półtoragodzinny spływ łodziami płaskodennymi lub kajakami z Piwnicznej do Rytra. Osoby kochające konie maja do dyspozycji Starosądecki szlak Górskiej Turystyki Jezdzieckiej, którego znaczna część przebiega trasami wyznaczonymi w Paśmie Radziejowej. Miłośnikom narciarstwa gmina Rytro także zapewnia znakomite warunki. Ciekawą ofertą dysponuje zwłaszcza stacja narciarska ,, Ryterski Raj” oraz kilka nartostrad prowadzących między innymi na Przehybę i na Halę Łabowską. Ciekawym miejscem do zwiedzania są ruiny zamku królewskiego powstałego u schyłku XIII wieku. Do dnia dzisiejszego zachowała się cylindryczna wieża, fragmenty muru obwodowego, oraz resztki muru części mieszkalnej.

Gmina Rytro to takżę bogactwo naturalnego środowiska przyrodniczego.Niedaleko zródeł potoku Roztoka w 1924 r. został utworzony jeden z najcenniejszych w Beskidzie Sądeckim rezerwat ,,Baniska”. Ochronie tu podlega drzewostan złożony z buka, jodły, świerka, jawora. Wiek drzewostanu waha się od 90-170 lat.

W celu ochrony unikatowych stanowisk fauny i flory charakterystycznej dla terenów podmokłych w górach w 1996 roku Stowarzyszenie Greenworks, samorząd gminy Rytro i Popradzki Park Krajobrazowy utworzyli Gminny Park Ekologiczny w górnej części doliny Wielkiej Roztoki. Występują tam unikatowe gatunki roślin i zwierząt.

Wszystkich spragnionych wrażeń zapraszamy do Parku Rozrywki ABlandia w Rytrze. Przypięci do linii asekuracyjnej możecie bezpiecznie spacerować po linach na wysokościach od kilku do kilkunastu metrów. Zabawa w parku to wspaniała forma spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W pobliżu znajdują się także baseny sauna oraz kort tenisowy.

To tylko niektóre atrakcje jakie może Państwu zaproponować Beskid Sądecki, dlatego warto tu przyjechać i osobiście sprawdzić jak wiele niespodzianek kryje w sobie ta piękna kraina!

 

Gospodarstwo oferuje trzy pokoje 2- i 3- osobowe z wspólną łazienką, salon z telewizją satelitarną i kominkiem oraz stały dostęp do internetu. Przed budynkiem znajduje się ogród z miejscem do grillowania. Gospodarstwo polecane jest osobom ceniącym spokój, ciszę oraz rodzinom z dziećmi. Łagodny górski klimat, czyste powietrze i czysta woda zachęcają do wypoczynku i pieszych wędrówek.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress